• https://www.facebook.com/Atayurtyayinevi
  • https://twitter.com/atayurtyayinevi
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle

Hizmetlerimiz

Editöryal Hizmetler
ATAYURT Yayınevi, yayınlanmasına karar verdiği kitaplar için ücretsiz EDİTÖRLÜK HİZMETİ sunmaktadır. Bu hizmet kapsamında uzman editörler tarafından okunan kitaplar yazım, anlatım ve ifade bozuklukları itibariyle gözden geçirilmekte ve düzenlenmektedir. 

Tasarım ve Yayına Hazır Hale Getirme
ATAYURT Yayınevi, yayına hazırlayacağı kitapların tasarım-uygulama (mizanpaj) hizmetini, ücretsiz olarak sunmaktadır. Ekiplerimiz tarafından tasarlanan sayfaların son hali, basım öncesinde yazara PDF formatında iletilmekte, gerekli görüldüğünde düzeltmeleri yapılmaktadır.

Kapak Tasarımı
Yayına hazırlanan kitapların kapakları, alanında uzman grafikerler tarafından tasarlanmaktadır. Standart kitaplar için kapak tasarım bedeli sözleşme esasına göre düzenlenir. Bu hizmet yazarın tasarımcıyla yapacağı görüşmenin ardından hazırlanacak 3 adet taslak çalışmayla sınırlıdır. Taslak çalışmalar, elektronik ortamda ve yazarın talep edeceği görsel formatında teslim edilir.

ISBN ve Bandrol İşlemleri
ATAYURT Yayınevi, yayınlayacağı kitaplar için Kültür Bakanlığı’na ISBN numarası için başvuruda bulunmakta, alınan iznin kopyasını yazara bildirmektedir.

Dağıtım ve Satış
ATAYURT Yayınevi basımını gerçekleştirdiği kitapları, Türkiyenin en iyi kitabevleri ve online kitap pazarlama siteleri üzerinden satışa sunma olanağına sahiptir.

Tanıtım
ATAYURT Yayınevi, yayınladığı kitapların tanıtımı için standart faaliyetleri ücretsiz olarak sunar. Bu hizmet, hazırlanan basın bültenlerinin gazetelerin kitap eklerine, ilgili köşe yazarlarına ve edebiyatla ilgili periyodik yayınlara gönderilmesini kapsar. İlan ve raklamla tanıtım faaliyeti, ayrıca ücretlendirilir.

Ücretsiz Diğer Standart Hizmetler

* Arka kapak metninin yazımı ve düzeltilmesi,
* İçindekiler ve dizin oluşturma,
* Dipnotların düzenlenmesi,
* İç sayfalarda 15 adete kadar siyah beyaz fotoğraf yerleştirilmesi,
* Tanıtım amaçlı basın bülteni hazırlanması,
* Kitabın baskıya giden son halinin PDF formatında 1 adet CD kopyası,
* Talep edilmesi halinde kapak görseli satın alınması,
* Basından gelecek söyleşi-röportaj taleplerinin organize edilmesi,
* Arşiv ve saklama hizmetlerinin muhafazası,

Takvim
REKLAM