• https://www.facebook.com/Atayurtyayinevi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905441604432
  • https://twitter.com/atayurtyayinevii
  • https://www.instagram.com/atayurtyayinevii
  • https://www.youtube.com/channel/UCsY1oU1zXjT-N59GjiSQDrQ
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle

19 MAYIS 1919'un 100. yılında... HEDEF 10.000 NUTUK!

19 MAYIS 1919'un 100. yılında...

HEDEF 10.000 NUTUK…

Siz değerli katılımcıların katkısıyla 10.000 adet NUTUK basıp ücretsiz dağıtmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmamız için yüce gönüllü ATATÜRK sevdalılarından, bu ağır sorumluluk altında bize yardımcı olmalarını bekliyoruz.

Önümüzdeki beş neslin çok rahatlıkla okuyup anlayabileceği şekilde günümüz Türkçesi ile sadeleştirilmiş, 700 sayfa, ATATÜRK’ün çizimi haritalar ile tam metin.

Sadeleştirme ve düzenlemeyi yapan Cengiz Önal Tarakçıoğlu ve Türkçeden İngilizceye çevirisini üstlenen Murat EYRİK, bu projede telif ücreti almamayı kabul etmişler ve çok zor bir işe imza atmışlardır.

Yürüdüğümüz bu kutlu yolda Tanrı hepimizin yardımcısı olsun.

Ne Mutlu Türküm Diyene!


DESTEKLERİNİZ İÇİN BANKA BİLGİLERİ
ATAYURT YAYINEVİ
IBAN: TR49 0011 1000 0000 0080 8387 47
QNB Finansbank 
“Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyet tarihimizde oldukça önemli bir yeri olan ve ‘Nutuk’ adıyla bilinen konuşmasında, Milli Mücadelenin başladığı 19 Mayıs 1919 tarihinden 1927 yılına kadar olan olayları, tarihsel bir süreç içinde anlatmaktadır. 

Nutuk, ‘Ulusal hayatı sona ermiş varsayılan büyük bir Ulusun, bağımsızlığını nasıl kazandığını, ilmin ve tekniğin en son esaslarına dayalı, ulusal ve çağdaş bir devletin nasıl kurulduğunu’ ifade eden bir söylev, siyasi bir belge ve tarihsel bir kaynaktır. Bu özelliğini halen koruyor olmakla birlikte bundan böyle de koruyacaktır!

Nutuk, ATATÜRK’ün, ‘Yaptığı Tarihi, Yazdığı Tarihe’ dönüştüren ve bunu, hiçbir kişisel beklentisi olmaksızın, Türk Ulusu başta olmak üzere bütün mazlum milletlere ve dolaysıyla dünyanın önemli bir kısmına sunan muhteşem bir eserdir.

Nutuk ile Mustafa Kemal ATATÜRK’ün asıl amacı, ulaşılan değerlerin muhafaza ve müdafaa edilmesi, Devrimler için taze ve canlı bir ruh yaratılması, bağımsız ve çağdaş Türkiye için Türk ulusunun ve gelecek kuşakların uyarılması ve ulaşılacak ufukların işaret edilerek, bu yolda rehberlik etmesidir. 

Nutuk, her daim başucu ve elimizden düşürmememiz gereken kitabımız, başvuru ve yol gösterici bilgiler içeren kaynağımız ve rehberimiz, hatta olmazsa olmazımızdır. 

Saygılarımla…”

CENGİZ ÖNAL TARAKÇIOĞLU


2420 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
OKUR KİTABEVİ